Vyšetřování
21.3.2014
Soutěž v první pomoci 2014
27.3.2014

V termínu 10. až 12. března 2014 proběhl již 19. ročník přehlídky odborných dovedností elektrotechnických škol. Tentokrát ho organizovala Střední průmyslová škola Třebíč. Studenti se mohli přesvědčit o svých schopnostech porovnat je s žáky jiných škol, dále také prezentovat své dovednosti v jiném kraji a udělat si představu o jiných učebnách a jejich vybavení. Žáci  3. ročníku oboru Mechanik elektronik (Tomáš Vogl, Martin Klouček) se sice neumístili na stupni vítězů, avšak si odvezli bohaté zkušenosti s průběhem podobných soutěží.  Žáci 3. ročníku oboru Elektrikář (Jan Borgula, Ladislav Vondřich) obsadili celkové 3. místo v kategorii družstev silnoproud.

Kategorie slaboproud

V této kategorii mezi sebou prověřovali dovednosti žáci oborů Mechanik elektronik. Jejich úkolem bylo v časovém limitu vyrobit a oživit hodiny řízené dálkovým signálem. Hodnotilo se pájení a osazení u elektronické části a výroba a opracování krabičky, do které hodiny osadili. Hodnocení se tradičně ujali učitelé účastnících škol, mimo pořádající. Poslední den na praktickou část navázala část teoretická ve formě znalostního testu ze slaboproudé elektroniky.

 Kategorie silnoproud

Této kategorie se účastní žáci oboru Elektrikář a Elektrikář – silnoproud jejich úkolem bylo opět v časovém limitu zhotovit na panelech obvody stykačové a bytové instalace. I zde na praktickou část navázal znalostní test ze silnoproudé elektrotechniky.