Naše škola připravuje pro výkon povolání v maturitních oborech:

  • mechaniky elektroniky, provozní (elektro)techniky
  • strojníky požární techniky
  • pracovníky v obchodu a ekonomy
  • střední zdravotnické pracovníky

Absolventi naší školy nacházejí uplatnění ve státních i nestátních zařízeních Ústeckého kraje a dalších místech ČR. Zhruba dvě třetiny našich absolventů maturitních oborů pokračují ve studiu na vyšších a vysokých školách v různých oborech – zejména zdravotnických, ekonomických, humanitních (pedagogika), technických (UTB Zlín, ČVUT Praha, VUT Brno, TUL Liberec, hasičské obory na VŠB-TU Ostrava), aj. Zde uvádíme přehled portálů, na kterých je možno informace o vysokých a vyšších odborných školách vyhledávat.

Informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce

isa___banner___300x50

Vítáme Vás v informačním systému Infoabsolvent.cz, který Vám nabízí pomoc při hledání vzdělávací a kariérové cesty. Najdete zde nejen nabídku škol a oborů vzdělávání, ale i profesionálně zpracované analýzy o potřebách trhu práce a ukázky reálných pracovních prostředí, které Vám mohou volbu studia usnadnit. Radu zde najdete i tehdy, máte-li vážné studijní problémy nebo Vám dokonce hrozí odchod ze školy.

Na těchto stránkách získáte například informace o tom, co očekávají od absolventů zaměstnavatelé, jaké jsou možnosti uplatnění oboru vzdělání na trhu práce, včetně nezaměstnanosti absolventů, jaké jsou vyhlídky při přechodu na vyšší odborné a vysoké školy i jaké je finanční ohodnocení profesí. Ke stažení jsou k dispozici podrobné analytické studie.

KamNaVejšku.cz – elektronický průvodce pomaturitním studiem

Kam na vejšku

Česká studentská unie ve spolupráci s Asociací studentů a absolventů vydala pro studenty středních škol online brožuru KamNaVejšku.cz. Online brožura KamNaVejšku.cz je v letošním roce nově propojena se soutěží Fakulta roku 2012/2013 a zároveň Střední roku 2012/2013 a Gympl roku2012/2013.

Primát.cz – Informační portál pro studenty

Primát.cz

Víš jak na vysokou? Nech si poradit od vysokoškoláků… Jak se co nejlépe připravit na přijímačky? Kde sehnat vzorové příklady minulých přijímaček? Která škola a fakulta je pro tebe nejlepší? Jaká je kvalita vyučování a uplatnění? Kde sehnat nejlepší bydlení? Máš ještě další otázky?

Stačí se přihlásit na studijní portál pro vysokoškoláky a středoškoláky, www.primat.cz. Na fóru vybrané školy a fakulty najdeš v sekci „Dotazy středoškoláků“ všechny potřebné a zajímavé informace! A pokud je nenajdeš, můžeš se na ně vysokoškoláků zeptat. Nadále ti bude Primat.czpomáhat lépe zvládat následující roky na vysoké škole. Poradíme ti, které předměty si zapsat, pomůžeme sehnat potřebné materiály atd.

VysokeSkoly.cz – Informace pro správný výběr vysoké školy

VysokéŠkoly.cz

Server VysokeSkoly.cz je nezávislé nestátní informační médium, které bylo založeno v roce 2000 s cílem poskytovat zájemcům o studium na vysoké škole relevantní informace pro výběr vhodného studijního oboru na vysoké škole. Server VysokeSkoly.cz je provozován jako podnikatelská činnost a je financován výhradně z příjmů z reklamní činnosti.