Nástupní odborný výcvik žáků třídy PO3

Jimlín 2014
17.12.2014
Školní časopis – číslo 4
19.12.2014

po3_kurz_2Nástupní odborný výcvik žáků třídy PO3

Žáci třídy PO3 se zúčastnili tzv. Nástupního odborného výcviku, který se koná každoročně pravidelně v tuto dobu. Přečtěte si, co o tom napsali.

Zápisky žáků

Heslo naší školy je: „S námi za vaší budoucností“. Pochopit toto heslo jsme mohli my, žáci třídy PO3, až nyní. Naším snem, žáků studijního oboru Strojník požární techniky, je stát se profesionálními hasiči. Toto krásné, ale náročné povolání nám bylo přiblíženo prostřednictvím třítýdenního kurzu Nástupní odborný výcvik.

V prvním týdnu jsme byli seznámeni s teoretickými i praktickými základy lezecké techniky, sebezáchrany z výšek nebo například provedení postupového jištění prvolezce. Jeden den jsme strávili na teplické stanici HZS, kde je k dispozici lezecký polygon.

Druhý týden byl zaměřen na základy chemické služby a na provádění bojových rozvinutí do budovy. Vyzkoušeli jsme si obtížnost zásahu v nulové viditelnosti za pomoci igelitového sáčku, převlečeného přes zorník dýchací masky. Součástí tohoto týdnu byl také zátěžový test.

V třetím týdnu jsme byli seznámeni se základy záchrany a práce na vodě. Výuka probíhala nejprve na stojaté vodě (nádrž Banda) a poté na tekoucí vodě (splav v Kadani). Činnost na tekoucí vodě byla velice náročnou, ale i zábavnou zkušeností.

Všechny odborné informace jsme se museli naučit dle cvičebního řádu HZS ČR. Každý den výcviku jsme si maximálně užili. Chtěli bychom tímto způsobem poděkovat naší škole i lektorům, kteří nás provázeli kurzem a předávali nám jejich letité zkušenosti.

Žáci třídy PO3.

Napsali o nás

http://www.pozary.cz/clanek/98865-budouci-hasici-a-zachranari-z-chomutovske-skoly-pripravovali-na-sve-povolani-absolvovali-nastupni-odborny-vycvik

Fotogalerie

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE a ZDE