Vánoce na Obchodce
28.12.2013
Návštěva Městského úřadu v Klášterci nad Ohří
30.12.2013

Vánoce na Zdrávce

Adventní čas jsme si na zdrávce opravdu užili. Ve vánočně vyzdobených třídách se do středy učilo, ale ve čtvrtek již vypukl pravý vánoční školní pel mel. Jistě, ti méně trvanliví 🙂 zůstali doma, ale ti sportovněji založení, družnější a chápající, že navazování sociální kontaktů na živo je také fajn, ti do školy přišli.

vánoční výzdoba tříd (10)Nejlépe vyzdobená třída

Na začátku prosince vyhlásila na zdrávce třída ZA 3.B, pracoviště Palackého soutěž o nejlépe vyzdobenou vánoční třídu. Žáci jednotlivých tříd ihned dali hlavy dohromady a ve škole vypukla pravá vánoční soutěžní atmosféra. Během několika dní naše škola dostala vánoční kabát ve formě jmelí, chvojí, barevných řetězů, sněhových vloček nebo bohatě zdobených svícnů, a to vše v produkci našich žáků denní formy vzdělávání.

Velké finále se konalo dne 16.12. 2013, kdy odborná porota vyhodnotila snažení jednotlivých tříd:

vanocni basketbalČtvrtek

Žáci i učitelé běhali nahoru a dolů, všichni si vzájemně přáli šťastné a veselé. Hlavní událostí dne byl tradiční vánoční basketbal, kdy každá třída sestaví družstvo, které vyšle do boje s ostatními třídami. Zbytek tříd fandí nebo vyrábí ve třídách ozdoby a přáníčka na páteční charitativní den. Čtvrťáci měli jiné myšlenky – maturitní ples, kolem kterého se točil celý jejich program ve škole. Vánoční basketbal dopadl výborně a je asi jedno, kdo vyhrál.

[purehtml id=9]

Pátek

V pátek byla škola naopak téměř prázdná. Všichni odešli hned zrána do chomutovské nemocnice a mateřských škol. Žáci jsou rádi, že mohou pomáhat a vykouzlit úsměv na tvářích druhých. Učí se, jak doopravdy žít se starými lidmi nebo naopak malými caparty.

vanoce-charita-szs

Fotogalerie

Hezké svátky. Všem.

Napsali o nás

Vánoční charitativní akce, Deník, prosinec 2013

Vánoční charitativní akce, Deník, prosinec 2013