Sportovní kurz 2014 – Lipno nad Vltavou

Chmelová brigáda 2014
25.6.2014
Fotogalerie
27.6.2014

Koncem května letošního roku se žáci třídy 2.OA zúčastnili tradičně oblíbeného sportovního kurzu v Lipně nad Vltavou. Kurz se na tomto malebném místě konal již po páté. Účast na letošním kurzu z řad žáků sice nebyla nejvyšší, ale za to ti, kteří tam jeli, si kurz náležitě užili. Přestože krásné slunečné počasí vydrželo jen dva dny, zažili jsme společně spoustu zábavy a radosti z prožitých, sportem ochucených, chvil.

Na programu kurzu byla například pěší turistika. Zjistili jsme, že pro někoho je patnáctikilometrová procházka výkon srovnatelný s uběhnutím maratonu. Obdobně tomu bylo i při cyklistických výletech. Žáci na půjčených kolech poznávali krásy Lipenska a zároveň posouvali vpřed své fyzické možnosti. Na řadu přišli i aktivity s drobným adrenalinovým efektem. Pro většinu z nás to byla Stezka korunami stromu nebo poměrně rychlá bobová dráha. Pro někoho však jako adrenalinový zážitek posloužila vyhlídková lanovka. Na řadu přišly i různé sportovní soutěže. Žáci plnili atletické i plavecké disciplíny.

Jak už to tak často na kurzech tohoto typu bývá, ti, od kterých se toho až tolik neočekávalo, překvapili nejvíce. Během třetího dne kurzu, který je právem považován za kritický, jsme si udělali výlet do Českého Krumlova. Toto historické městečko je velmi malebné. Jeho krásu obdivují turisté z celého světa. V minulém roce jsme s žáky počítali japonské turisty. Když jsme došli k číslu 342, vzdali jsme to. Ne jinak tomu bylo i letos.

Troufáme si říci, že nejoblíbenější aktivitou celého kurzu byly pravidelné ranní čtyřicetiminutové rozcvičky. Všichni žáci se vždy po rozcvičce na snídani cítili mnohem více spokojeni. Máme-li hodnotit letošní sportovní kurz, musíme konstatovat, že patřil mezi nejvydařenější a za to můžeme jen poděkovat všem účastníkům pátého sportovního kurzu v Lipně nad Vltavou.

více fotek na http://oacv.rajce.net