Kroužky 2014/2015
7.10.2014
Stáž žáků do Zemské hasičské školy Saska
9.10.2014

řím-zájezd-2015-1Školní zájezd do Říma 2015

Školní parlament na svém 1. zasedání v letošním školním roce rozhodl, že na jaře 2015 uskutečníme historicko-romantickou cestu za poznáním hlavního města Itálie. Vydejte se s námi na výpravu napříč historií lidstva, do města hrdinů, po stopách slavných umělců, do uliček provoněných pizzou, prostě do Věčného Říma.

Řím (italsky „Roma“ nebo také Věčné město) se rozkládá na obou březích řeky Tibery v oblasti Lazio v regionu Campagna di Roma. Podle historických pramenů vznikl Řím přibližně mezi 10. a 8. stoletím př. n. l. a podle legendy byl založen bratry Romulem a Remem, které odkojila a vychovala vlčice.

Řím je město, ve kterém si každý najde „to svoje“. Můžete si vybrat starověký Řím a jeho císařské ruiny, katolický Řím a jeho Vatikán a chrámy, renesanční město Michalangela a Raffaela, barokní město město Berniniho a Borrominiho nebo moderní metropoli plnou luxusních butiků a kaváren s průmyslovým předměstím a výškovými domy. Ať už se rozhodnete poznat jednu nebo všechny tváře Říma, věřte, že je nelze oddělit, vždy poznáte alespoň něco i z těch ostatních.

Pokud jste se již teď rozhodli k návštěvě Říma, věřte, že na vás čekají nezapomenutelné chvíle a nádherné zážitky. Anebo také láska na první pohled. Zkuste si přečíst Roma pozpátku a hned je to slovo amor – bůh lásky. Je to snad náhoda?

800px-Collage_RomeProgram

Jaro 2015 (24. 3. – 28. 3. 2015)

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z Chomutova směr Rakousko, Itálie.

2. den: Ráno příjezd do Říma: zahájení prohlídky: Vatikánu /náměstí a chrám Sv. Petra, výstup na kupoli – krásný výhled na Řím z výše 132 metrů, dále prohlídka Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple; Andělský hrad, krátké osobní volno. Ubytování v hotelu v okolí Říma.

3. den: Brzy ráno po snídani odjezd do Neapole – původně řecké osady, dnes metropole Kampánie, sídla univerzity a arcibiskupa – Castel Nuovo, někdejší rezidence neapolských králů, Palazzo Reale, divadlo San Carlo, jedno z největších evropských divadel. V případě času odpoledne návštěva Pompejí – vykopávek antického města na úpatí Vesuvu. Večerní návrat na ubytování do hotelu.

4. den: Po snídani odjezd do centra Říma – pokračování prohlídky: Pantheon, Fontana di Trevi, Španělské náměstí – prohlídka a posezení na Španělských schodech, Piazza Venezia, Památník sjednocení, Kapitolské náměstí a Kapitol, Forum Romanum, Koloseum a další památky. V podvečer krátké osobní volno v centru Říma. Odjezd domů.

5. den: Příjezd do ČR v poledních hodinách.

special-price-stickerCena

CENA: 5.290,- Kč / osoba (cena je zatím orientační, CK zjišťuje možné změny cen ubytování) (Cena je platná při min. počtu 45ti účastníků + 3x pedagogický dozor)

CENA ZAHRNUJE: Dopravu zájezdovým busem s WC a klimatizací, 2 noci ubytování v hotelu v okolí Říma se snídaní a s večeří, průvodce, kompletní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí a pojištění proti STORNU zájezdu.

CENA NEZAHRNUJE: vstupné do památek, kapesné (eura)

Pojeďte také 🙂

Zájezd zajišťuje: CK Kristof Liberec
Organizačně zajišťuje: Mgr. Marcela Malíková (pracoviště SZŠ)

Zájemci se hlásí u třídních učitelů nebo přímo na emailu marcela.malikova@esoz.cz nejpozději do 31. 10. 2014. Poté obdrží závaznou přihlášku na zájezd. Platby: záloha ve výši 2 500,-Kč do konce listopadu, doplatek zájezdu nejpozději měsíc před odjezdem na zájezd.

A jak to dopadlo? 🙂

Poznávací zájezd – Řím 2015