Poznávací zájezd – Řím 2015

Diplomy
9.4.2015
Darování krve 2015
13.4.2015

Naši žáci v Itálii

Rim4Školní parlament na svém 1. zasedání v školním roce 2014/2015 rozhodl, že na jaře 2015 uskutečníme historicko-romantickou cestu za poznáním hlavního města Itálie. Cesta se opravdu uskutečnila a nyní se o ní můžete dozvědět více.

Spolu s žáky Střední průmyslové školy Chomutov jsme v rámci školního poznávacího zájezdu navštívili jeden z nejmenších států světa, svaté město Vatikán. Jeho Svatopetrovská katedrála po staletí okouzluje svým prostorem a výzdobou a i přes déšť, který nás celý den provázel, okouzlila i nás. Vrcholem návštěvy věčného města byla Sixtinské kaple a s ní spojené prostory.

Druhý den nás čekalo pobřeží Neapolského zálivu, kde jsme se nechali unést antickým městem Pompeje, které leží na jižním úpatí sopky Vesuv. Vulkanický popel, který město zasypal, dokonale zakonzervoval budovy a předměty a umožnil nám tak poznat vzhled starořímského města a život jeho obyvatel.

Protože se říká, že všechny cesty vedou do Říma, vedla tam třetí den našeho výletu i ta naše. Řím je město, do kterého se lidé rádi vrací v každém období svého života, a vždy si v něm najdou to své. My jsme během návštěvy tohoto města obdivovali nejznámější památky od Kolosea až po náměstí Piazza Venezia, kterému dominuje palác stejného názvu. U starověkého kruhového chrámu Pantheon jsme si udělali malou přestávku na oběd, a tak mohl každý z nás ochutnat něco z proslulé italské kuchyně. Z náměstí Piazza Navona s Fontánou čtyř řek, jsme procházeli uličkami až k barokní Fontáně di Trevi a posledním místem naší prohlídky byly Španělské schody. V podvečer jsme se s Římem rozloučili jízdou místním vlakem. Poté jsme již nasedli do autobusu a ubírali se směr Chomutov.

Více fotek v Galerii G+