Návštěva partnerské školy Bray Institute of Further Education v Irsku

Netradiční výuka pro dřevařské a stavební obory
18.10.2021
Energie pod pokličkou
20.10.2021

V rámci programu Erasmus+, mobilita pracovníků ve školním vzdělávání, Mgr. Marcela Malíková, vedoucího učitelka pracoviště SZŠ a Mgr. Andrea Kurucová, učitelka odborných zdravotnických předmětů, navštívily ve dnech 27. září až 1. října partnerskou školu v irském městě Bray, které leží u Irského moře v hrabství Wicklow.

Obě učitelky se účastnily zejména výuky oborů se zdravotnickým zaměřením – „Health Care Assistant“ a „Medical Administration“ a diskutovaly s kolegy vzdělávací obsahy kurzů včetně praktického vyučování a uplatnění žáků na trhu práce. Porovnávaly také systém vzdělávání a zdravotnictví v Irsku a České republice. Prohlédly si celou školu a byly seznámeny s organizací školního roku z pohledu učitele i vedení školy. Škola nabízí velké množství ročních vzdělávacích kurzů s různým zaměřením. Zajímavostí byla například možnost vzdělávání v oboru „DJ Techniques and Music Production“.

Zůstal čas i na prohlídku města a nejbližšího okolí. Bray je přístavním městem se známou pobřežní promenádou, která je zakončena útesem Bray Head. Vyučující navštívily i hlavní město Dublin.

S kolegy z irské školy nás pojí přátelství od podzimu 2019, kdy jsme začali plánovat jejich stáž u nás ve škole, která se uskutečnila v únoru 2020. Vzájemné stínování nám dává možnost podívat se na vyučovací hodiny a chod školy z jiné perspektivy a inspirovat se. Užitečný je i kontakt se zahraničními studenty a komunikace v cizím jazyce.