Sportovní kurz Lipno
26.6.2019
Od nehody neujíždím
26.6.2019

Česko-polská spolupráce

V polovině června letošního roku navštívili naše město žáci a učitelé z partnerské školy v polském Moragu. Jednalo se v pořadí již o třetí společné setkání. Jedno setkání proběhlo v polském Moragu, dvě setkání proběhla u nás v Chomutově.

Žáci byli zapojeni do aktivit souvisejících s tématikou místního ekosystému. Navštívili Krušné hory, učili se pracovat s GPS, vyhledávat kovy. Seznamovali se také s životem našich předků v horských oblastech. Žáci měli také příležitost zhlédnout větrné turbíny a Přísečnickou přehradu v místech, kde kdysi stály dnes již zaniklé obce Rusová a Přísečnice. Nutno říci, že tamější krajina je ohromující. Zajímavých míst k vidění bylo ale rozhodně více, např. Boží Dar a nedaleké přilehlé rašeliniště, okolí zámku Červený Hrádek, Bezručovo údolí s nedalekými přehradními nádržemi apod. Žáci obou zemí také společně navštívili památky, včetně muzea městské věže. Závěrečnou „třešinkou na dortu“ pak byl výlet do Prahy, kde bylo celé setkání zakončeno.

Samozřejmostí byla společné práce na tzv. „flash cards“, které jsou přehledným zobrazením ekologických pojmů. Pozitivem tohoto setkání je jistě i prohloubení jazykových znalostí z angličtiny a vznik nových přátelských vazeb. Těšíme se na další společné setkání, tentokrát v polském Moragu.