Vernisáž výstavy „50 let chomutovských bílých andělů“

KEYMOB – Konference k výstupům v projektu: Odborné vzdělávání – jak na mobility
13.12.2020
Stali jsme se Fakultní školou
15.12.2020

V sobotu 12. 12. 2020 byla slavnostně zahájena výstava u příležitosti 50. výročí založení Střední zdravotnické školy v Chomutově. Výstava představuje nejen školu samotnou, ale věnuje se i historickému vývoji zdravotnictví a ošetřovatelství ve světě i v našem regionu.

Vernisáž byla komorní s ohledem na proti epidemiologická opatření. Aby však byla k dispozici všem zájemcům, byla přenášena z prostor Oblastního muzea v Chomutově online.

Vernisáž zahájila Mgr. Markéta Prontekerová, ředitelka Oblastního muzea v Chomutově a se zdravicemi vystoupili hosté: Ing. Jindra Zalabáková, Mgr. Milan Märc a Mgr. Jan Mareš, MBA. Ředitel školy společně s kmotry, Ing. Zalabákovou a Mgr. Märcem, pokřtili Almanach, který byl vydán u příležitosti 50. výročí školy. Hlavními autorkami Almanachu jsou Mgr. Eva Čížková a Mgr. Marie Fučíková. Za autory výstavy pohovořila paní Miroslava Brůnová o přípravách, spolupráci se školou a pozvala všechny přítomné na výstavu samotnou, která je oslavou všech zdravotníků, sociálních pracovníků a dobrovolníků, kteří již od jara bojují s pandemií nemoci Covid-19 v první linii a našeho zdraví, které je důležitou a nevyčíslitelnou hodnotou, kterou máme. Sdružení krajkářek a patchworkářek z našeho regionu připravilo 300 srdíček jako poděkování pro zdravotníky. Srdíčka byla předána zástupcům Sociálních služeb Chomutov, Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnici Chomutov a Střední zdravotnické škole Chomutov.

Naší škole, nechť je přáno a dáno a mnoho dalších úspěšných let.

A vy všichni jste srdečně zváni do Oblastního muzea v Chomutově na krásnou výstavu „50 let chomutovských bílých andělů“.

Mgr. Marcela Malíková
vedoucí učitelka pracoviště SZŠ