Slet čarodějnic a čarodějů 2014

Formuláře ke stažení
30.4.2014
Atletika 2014
2.5.2014

IMG_0377Historicky první slet čarodějnic a čarodějů připravili žáci ubytovaní v domovech mládeže za pomoci vychovatelek a vychovatelů. Žáci ze tříd PO3 a PO2 a Tomáš Choma ze třídy BO4. se postarali o přípravu májky, což byla fyzicky nejnáročnější část – pokácení stromu, příprava, vykopání dostatečné jámy na ukotvení a samotné postavení majky stálo chlapce spoustu sil a potu. Ale jako budoucí hasiči ukázali, že se ničeho nezaleknou a k radosti všech, dotáhli vše do zdárného konce.

Žáci z DM Palackého a Beethovenova vyrobili čarodějnici a čaroděje, které jsme po ukázce požárního útoku upálili na hranici, kterou opět vzorně připravili naši budoucí hasiči.

Navštívili nás žáci školní družiny ze ZŠ Březenecká a ZŠ Hornická, pro které jsme měli připravené buřtíky a každý také obdržel letecký průkaz na koště a malé čarodějnické košťátko. Děti byly skvělé, měly krásné masky a celou akci si náramně užívaly. Nejvíce se jim líbilo, že si mohou vyzkoušet stříkání z hadice na terč. Spíše než čarodějnice a čarodějové tak od nás odcházeli malí vodníčci, ale protože ten den při nás stálo počasí, tak to zase tolik nevadilo.

Celým programem nás provázeli moderátoři Ondra Koželuh „Kóža“ a Péťa Heryšer „Hery“ z Domova mládeže Na Průhoně, kteří jsou současně i členy skupiny ALARM, která se postarala o hudební vystoupení a svým uměním nás bavili až do večerních hodin. Nutno dodat, že sklidili velký aplaus a určitě je čeká skvělá budoucnost. Velký dík patří všem, kteří nám s přípravami pomohli – pan učitel Petr Dudek, pan Ruda Tesařík a paní kuchařky ze školní jídelny. Troufáme si říci, že máme vše perfektně natrénované a těšíme se na další ročník sletu.

Zaznamenali  a sepsali žáci z domovů mládeže.

Více fotografií naleznete v našem albu
Napsali o nás: http://www.zsbrezenecka.cz/druzina/0113/index.html