Přebor ČR stavebních škol 2012-2013

Sbírka – Povodně 2013
14.6.2013
Soutěž v první pomoci 2013
27.6.2013

Celoroční podnik se skládá z 9 soutěží – přespolní běh, bowling, šachy, stolní tenis, futsal, in-line bruslení, florbal, nohejbal, atletika  – a koná se za finanční podpory Odborového svazu STAVBA a pořádajících středních škol stavebního zaměření. Přebory se konají vždy na jedné z účastněných škol.

Prvenství  ESOZ Chomutov

Naše škola zvítězila v celostátní soutěži Mistrovství České republiky stavebních škol a učilišť ve sportovních odvětvích 2012/2013. V silovém víceboji obsadili naši 1.místo a i v ostatních soutěžích se pohybovali většinou na medailových pozicích. Letošním prvenstvím  navázali na úspěchy z let minulých, kdy se  od roku 2009  pravidelně umísťují na medailové pozici v celkovém hodnocení. Poděkování za vzornou reprezentaci patří  žákům školy a vedoucímu jednotlivých družstev Karlu Heroltovi!

Stolní tenis

V přeboru ČR stavebních škol ve stolním tenisu v Litoměřicích skončili jsme na 3-místě v družstvech a v jednotlivcích. Máme mistra republiky: Jaroslav Hajm, třída PO4

Florbal

Naše škola uspořádala florbalový turnaj v rámci sportovní série Mistrovství České republiky stavebních škol a učilišť, který je finančně podporován Odborovým svazem Stavba České republiky.

Turnaj proběhl v Městské sportovní hale Chomutov ve čtvrtek 4.4.2013 za účasti 5 družstev:

Vítězem celého přeboru se stalo družstvo SŠ technické Most, druhé místo patří domácímu
týmu ESOZ Chomutov a bronzovou příčku obsadil loňský vítěz SPŠ Stavební a OA Kadaň. Nejlepším brankářem celého turnaje se stal Jan Michalitschke z domácího družstva a nejlepším střelcem Jakub Chrpa ze SPŠ stavební a OA Kadaň.

Poděkování za zdárný průběh turnaje patří všem zúčastněným týmům, rozhodčím p. Valuškovi a p. Kamišovi, společnosti Kultura a Sport Chomutov s.r.o. a organizátorům z pořádající školy.

Mistrovství ČR stavebních škol je celoroční soutěž, stávající se z 10 sportů (přespolní běh, atletika, nohejbal, silový víceboj, florbal, stolní tenis, bowling, in-line bruslení, šachy a futsal). ESOZ Chomutov je po tomto turnaji v průběžném pořadí prozatím na prvním místě po 8 závodech.

IMG_0988Inline bruslení

Ve Stochově se dne 11. června 2013 konal 4. ročník Přeboru ČR stavebních středních škol v in line bruslení, který tradičně uspořádala Střední škola služeb a řemesel ve Stochově. Naši žáci se umístili na skvělém třetím místě.

IMG_1001Atletika

Ve dnech 12.-13. června 2013 se konal ve spolupráci Střední průmyslové školy Tachov. Patronát nad akcí převzalo město Tachov.  Naši žáci se umístili na skvělém třetím místě.

Celkové umístnění

Obě třetí místa přispěla k tomu, že naše škola obsadila vynikající 1. místo v celkovém pořadí Přeboru ČR stavebních škol za školní rok 2012/2013.  Gratulujeme!