Ocenění nejlepších žáků elektrotechnických škol ČSZE
7.6.2022
Motivační program Prokopa Diviše pro rok 2022
13.6.2022

Ve dnech 10. a 11.6.2022 si naše škola připomněla 70. výročí. Ano je tomu již sedmdesát let co naše škola zahájila svou vzdělávací činnost v energetice.

Kořeny Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy, Chomutov, příspěvkové organizace sahají do roku 1951, kdy zahájila svou vzdělávací činnost jako Středisko pracovního dorostu energetiky. V této podobě působila škola až do roku 1978. V tomtéž roce přešla škola do vzdělávací soustavy jako střední odborné učiliště s právem poskytovat maturitní vzdělání. Zlomovým obdobím se pak stal rok 1991, kdy škola přešla z podnikového řízení do zřizovatelské kompetence státu a získala právní subjektivitu. V roce 1994 pak do vzdělávací nabídky zařadila obory středních průmyslových škol a stala se integrovanou střední školou.

V letech 1998 až 2000 změnila škola zřizovatele. Nejprve to bylo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a posléze se stal zřizovatelem Ústecký kraj. V současné době je škola Páteřní školou Ústeckého kraje, a jak z jejího názvu vyplývá, není školou jednooborovou.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli a podílejí na jejím chodu a pomáhají tak budovat její dobré jméno.

Fotogalerie z oslav